lunes, 23 de enero de 2017

11. EkoZinemaldia badator!!

Aurtengo EkoZinemaldia dago ura eta energian oinarrituta, eta, ingurumenean ez ezik, giza eskubideetan suertatzen ari diren urraketetaz.

Lekuak eta egutegia /Sitios y Calendario (Hemen)
Sinopsiak /Sinopsis  (Hemen)





Artea  Herriko Benta (19:00)
Martxoak 21.
- "No acapares la energía"
- "Guardiana de los ríos"
Martxoak 23 osteguna
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"
- "Ni Urumea"


ATAUN (San Gregorioko Elkargunea)

Martxoak 21, asteartea, 19:00etan.

Sarrera libre.

- "Mni Wiconi: The Stand at Standing Rock"

- "Ni Urumea /Yo el Urumea "


Basauri (Ibaigane Kultur Etxea (19:00)
Martxoak 21, asteartea.
- "Guardiana de los ríos"
- "15/15\15 para una nueva civilización"
-  "Climate Change is About...Women"
- "Mensaje de Asoquimbo a ENEL"
- "Lo que el VienTTIP se llevó" (1:40)
- "TTIPtanic" (2;07)
- "NosferaTTIP. El Tratado del Horror" (3:26)
Martxoak 23, osteguna (Social Antzokia, 19:30 y 22:00 4€)
- "También la lluvia"

Martxoak 20-24 - Instituto eta euskaltegietan
- "Ni Urumea / Yo el Urumea " (44:57)

Bilbo (Ekoetxea 19:00)
Martxoak 23, osteguna:
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"
- "Guardiana de los ríos"
Martxoak 24, ostirala:
- "No acapares energía"
- "Belo Monte tras la inundación"

Bilbo (Ingeniaritza Goi Eskolan, 18:30)
Martxoak 22, asteazkena:
- "Y lo poco que nos queda"
- "No acapares energía"

Donostia (Loiola Kultur-etxea) 18:30
cineCCdonostia-rekin batera / En colaboración con cineCCdonostia
Martxoak 23, osteguna: - "Jirau e Santo Antonio: relatos de una guerra amazônica"

Donostia (Gipuzkoako Eskola Politeknikoa 16:30)
Martxoak 24 ostirala:
- "Y lo poco que nos queda"
- "No acapares energía"

Donostia (Koldo Mitxelena Kultur-etxea)
Martxoak 27, astelehena:
- "Y lo poco que nos queda".
    - "Lo que el VienTTIP se llevó"
Martxoak 28, asteratea:
- "Belo Monte tras la inundación"
    - "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"

Errenteria-Orereta: Mikelazulo 19:00
Martxoak 21, asteratea:
- "Guardiana de los ríos"
    - "Lo que el VienTTIP se llevó"
Martxoak 23, osteguna:
- "Y lo poco que nos queda".
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"

Gasteiz (Errekazinema (Errekaleor)) 19:30
Martxoak 26: "Guardiana de los ríos"

Gasteiz (Zapateneo (Zapatería, 93)) 19:30
      (Antolatzailea: Desazkundea)
Martxoak 27:
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"
- "Ni Urumea"
Martxoak 29:
- "Y lo poco que nos queda"


 Irun (Ateneo Kabigorri )
Martxoak 23, osteguna.19:00
- “No Acapares Energía”
- "Guardiana de los ríos"
Iruñea
Martxoak 23, osteguna. 19:00 Euskaraz
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken" (00:08:26)
- "Ni Urumea" (00:44:57)
Martxoak 30, osteguna. 19:00 Gasteleleraz
- "No acapares energía" (00:04:32)
- "Guardiana de los ríos" (00:03:05)                "
- "Y lo poco que nos queda" ( 01:06:58)

Leioa (Laboragune, 18:00)
Martxoak 22, asteazkena:
- "Guardiana de los ríos"
Martxoak 23, osteguna:
- "Ni Urumea"
- "Mni Wiconi: The Stand at Standing Rock"

Lizarra ( Fray Diego kultur etxea, 19.00)
- "Territorio Crudo"
- "Guardiana de los ríos" 
  
Oiartzun: Liburutegiko aretoa, 19:00
Martxoak 22, asteazkena
- "Ni Urumea"
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"

Ordizia: Herri Antzokia.
Martoak 22, asteazkena. 20:30
Sarrera 4,5€.
- "Demain" (Mañana).

Tolosa: Leidor zine aretoa, 19:30h
Martxoak 21, asteratea:
- "Belo Monte tras la inundación"
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"
- "No acapares energía"
Martxoak 22, asteazkena: "Y lo poco que nos queda"
- "TTIPtanic" (2:07)
Martxoak 23, osteguna: CineClub 19:15 / 21:45
- "Demain" (Mañana)

 Trapagaran Anbulategi Zaharra. 20:00
(antolatzaileak: Hitza Kalean, Basetxegaztetxe, Ekologistak Martxan)
Martxoak 24 ostirala/viernes
- "Yo Urumea"
- "Mni Wiconi: Altxamendua Standing Rocken"
- "TTIPtanic" (2:07)

Zaldibia: Karreane Kultur Etxea.
Martxoak 23, osteguna, 19:00etan.
- “No Acapares Energía”
- "Guardiana de los ríos"





No hay comentarios:

Publicar un comentario en la entrada